Univerzální průmyslová hala pro rozvojové zóny
unv.jpg
 
 
CzechInvest - veřejná architektonická soutěž
Lokalita: Česká republika / Uničov
Projekt: 2001 - odměna

 

Cílem soutěže bylo navrhnout univerzální nájemní výrobní halu, umístěné v průmyslové zóně Uničov a poté aplikovatelné v dalších průmyslových zónách na území ČR.

Navrhli jsme řešení s důrazem na jednoduché a plynulé - proudové - rozšiřování výroby a ostatních provozů včetně přístupových komunikací. Systém je vhodný pro využití a následné rozšiřování jedním nájemcem, stejně tak pro využití více nezávislými nájemci.
  
Variabilita objektu vlastní haly je tvořena dvěma systémy s možností vlastního nezávislého růstu a vlastních provozně technických parametrů:
1. Hala - bude sloužit hlavnímu výrobnímu provozu. Podélný dvoulodní systém o rozponu 30 m umožňuje vytvořit volný půdorys v modulových délkách 6 m. Světlá výška 8-9 m.
2. Ostatní provozy - budou umístěny ve vlastních modulech podél obvodu výrobní haly.            

Umístění bude přizpůsobené požadavkům na přístupy do výrobní haly a potřeby zázemí výroby. Vždy je možné vložit pomocný modul do vnitřního prostoru výrobní haly. Modul pole 6 x 6 m, konstrukční výška 3 m. Architektonický výraz je navržen tak, aby inicioval dynamické rozvíjející se prostředí a současně umožnil efektivní využití konkrétním nájemcem.